bidel
08 آذر 1401 - 14:46

۱۹۰۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شد + تصویر

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر از پرداخت یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل ارزش افزوده خبر داد و گفت: این میزان تا پایان سال به ۲ برابر سال گذشته افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید محمودی ظهر امروز در گردهمایی مشترک شهرداران استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان دارای 40 شهرداری است، اظهار داشت: در این همایش قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها و تدوین آیین‌نامه این قانون مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها را بسیار مهم و ارزشمند دانست و تصریح کرد: اجرا این قانون نقش مهمی در جهش در شهرداری‌ها در تحقق درآمد پایدار دارد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر ساماندهی و تعیین تکلیف سایت پسماند شهرداری‌ها را یکی از معضلات حوزه شهری دانست و بیان کرد: تلاش می‌شود این سایت‌ها تا پایان امسال بر اساس برنامه جامع ساماندهی شود.

محمودی اضافه کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم برای جانمایی سایت‌های پسماند شهرداری‌ها استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این راستا اقدامات موثر انجام می‌شود.

وی گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و بیان کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرهای استان بوشهر توسعه زیرساخت‌های گردشگری مورد توجه ویژه قرار دارد و شهرداری‌ها این مهم را در اولویت قرار داده‌اند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر اعتبارات شهرداری‌ها را از 4 محل تملک دارایی و سرمایه‌ای، ارزش افزوده، حق آلایندگی و درآمد داخلی دانست و  تصریح کرد: تنها از محل ارزش افزوده در 8 ماه امسال یک‌هزار و 900 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل ارزش افزوده پرداخت شده است.

محمودی اعتبارات استان از این محل در سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان دانست و گفت: اعتبارات ارزش افزوده تا پایان سال به 2 برابر سال گذشته افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها خط مقدم خدمت‌رسانی به شهروندان هستند خاطر نشان کرد: مدیریت استان همواره برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم حامی شهرداران هستند.

تأکید بر توجه به درآمد پایدار شهرداری‌ها

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر هم بیان کرد: در زمان حاضر بین مدیران استانی همدلی و وفاق خوبی وجود دارد که این مهم زمینه حل مشکلات را فراهم کرده است.

محمد هادی رستیمان با تأکید بر توجه به درآمد پایدار شهرداری‌ها گفت: شهرهای استان بوشهر از ظرفیت‌های مختلف برای درآمدزایی برخوردار هستند که یکی از آنها در حوزه گردشگری است.

وی توجه به آموزش و برنامه‌های فرهنگی اجتماعی و ورزشی را مورد تأکید قرار داد و افزود: تسریع در خدمات‌رسانی، تحقق مطالبات و پاسخگویی به خواسته‌های شهروندان باید در اولویت برنامه شهرداران 40 گانه استان بوشهر قرار داشته باشد.

معاون استاندار بوشهر باتأکید بر تسریع در تکمیل طرح‌های عمران شهری افزود: طرح‌های زیرساختی در شهرها در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان یک ضرورت است.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888405