bidel
08 آذر 1401 - 15:34

فرمانده سپاه کردستان: دشمن به دنبال هویت‌زدایی از جوانان است

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: دشمن به دنبال هویت‌زدایی از جوانان و نوجوانان است و باید در این راه بصیرت داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سردار سید صادق حسینی ظهر امروز در یادواره شهدای دانش‌‌آموزی استان کردستان که در سنندج برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: دانش‌آموزان ایران اسلامی و کردستان در ابعاد علمی، ورزشی، هنری و اخلاقی در دنیا نمونه هستند که با تاسی از شهدای دانش‌آموز، این افتخار را کسب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه شهدای دانش‌آموز کردستان مایه افتخار و عزت این خطه هستند، گفت: راهی که شهدا در انقلاب و در دوران دفاع مقدس انتخاب کردند از روی آگاهی بود و در این راه تا پای جان ایستادگی کردند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان شهید در هشت سال دفاع مقدس رسالت و وظیفه خود را در دفاع از کیان اسلامی نشان دادند، تصریح کرد: امروز وظیفه دانش‌آموزان در عرصه علم‌آموزی و مقابله با تهاجم نرم دشمنان، همان رسالت دانش‌آموزان شهید است.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید در علم آموزی و درس خواندن کوشا باشند، افزود: مسئولان و معلمان تلاش کنند تا یک دانش‌آموز در محیطی اسلامی و در فضایی معنوی تربیت و پرورش پیدا کند. هر انسانی دو سرمایه معنوی و مادی دارد که سرمایه معنوی شهدای ما جان آنها بود که آن را برای دفاع از این انقلاب در طبق اخلاص گذاشتند.

 حسینی با بیان اینکه دشمن به دنبال هویت‌زدایی از جوانان و نوجوانان است، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با فراهم کردن بستر در فضای مجازی و تبلیغات منفی علیه کشور و نظام در صدد زیر سؤال بردن تربیت انقلابی نسل جوان است، بنابراین دانش‌آموزان باید با آگاهی، برنامه‌ریزی و پشتکار نقشه شوم دشمنان را نقش بر آب کنید.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان در صف نخست، آینده‌سازان کشور قرار دارند، عنوان کرد: تربیت آینده‌سازان متخصص و توانمند برای پیشرفت و آبادانی کشور در اولویت آموزش و پرورش قرار بگیرد،  بر همین اساس بهره‌مندی از نظام جامع آموزشی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی، باید چراغ راهی جهت تحقق اهداف و ارتقاء نظام تعلیم و تربیت در تراز انقلاب اسلامی باشند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اینکه دشمن نمی‌خواهد ایران پیشرفت کند، بنابراین پیشرفتی که حاصل انقلاب است برای آنها سخت و غیرقابل تحمل است، یادآور شد: دشمن برای از بین بردن امنیت، پیشرفت و آرامش کشور و استان به هر توطئه‌ای دست می‌زند، همان‌گونه که در اتفاقات اخیر گوشه‌ای از دشمنی‌های آنان را شاهد بودیم.

هاشم ناظمی‌جلال، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز اظهار داشت: شهدای این انقلاب به خون خود ارزش دادند و این انقلاب و امنیت کنونی را برای ما به ارمغان آوردند، پس امروز دانش‌آموزان جوانان و نوجوانان باید ادامه‌دهنده راه آن بزرگمردان باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید دانش‌آموزان با الگوگیری از سبک زندگی شهدا و این سرمایه گرانقدر میراث‌‌دار انقلاب باشند، گفت: همه دانش‌آموزان باید در خطه تهاجم فرهنگی، دشمنان انقلاب اسلامی را مأیوس و همانند همیشه مایه افتخار و اقتدار ایران شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به اتفاقات اخیر و برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای ضربه به نظام آموزشی اشاره کرد و افزود: حدود 2 سال گذاشته به‌خاطر شیوع کرونا، از فضای مجازی برای آموزش دانش‌آموزان استفاده و همین بستر مناسبی برای فضاسازی دشمن شد و پس از بازگشایی مدارس، مجدداً دنبال تعطیلی مدارس بودند.

ناظمی‌جلال با بیان اینکه خوشبختانه هیچ مشکلی در روند برگزاری کلاس‌های درسی در استان وجود ندارد، یادآور شد: دشمنان قسم خورده انقلاب برای رسیدن به اهداف خود دست به هر دشمنی زده و اینجا رسالت دانش‌آموزان این است که با اقتدار از پرچم و انقلاب دفاع کنند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدای دانش‌آموز در استان کردستان تجلیل شد.

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888566