bidel
06 بهمن 1401 - 12:28

تولید و پخش ۶۵۰۰ دقیقه برنامه از صداوسیما لرستان در دهه فجر

مدیرکل صداوسیما لرستان گفت: در بخش صدا و سیمای لرستان تولید و پخش قریب به ۳۰۰۰ دقیقه برنامه تلویزیونی و ۳۵۰۰ دقیقه برنامه رادیویی را در دهه مبارک فجر خواهیم داشت.

علیرضا شیروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، در خصوص برنامه‌های بزرگداشت ایام الله دهه مبارکه فجر در صداوسیمای مرکز لرستان، اظهار کرد: صداوسیمای لرستان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برنامه‌‌های متنوعی را به صورت ویژه از ۱۲ تا ۲۲ بهمن تدارک دیده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش سیمای لرستان تولید و پخش قریب به ۳۰۰۰ دقیقه برنامه تلویزیونی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل صداوسیما لرستان با اشاره به پخش ویژه برنامه «زنده شبانه وایک » در دهه مبارک فجر، افزود: این ویژه برنامه به تعداد ۱۲ برنامه ۵۵ دقیقه‌ای به صورت زنده به بررسی تاریخی وقایع انقلاب، شور و نشاط مردم ایران در زمان پیروزی انقلاب، پوشش رویدادهای استان در دهه فجر، دعوت از مسولان اجرایی در خصوص عملکرد و خدمات نظام در اقصی نقاط استان و انعکاس جشن‌های باشکوه مردمی در شهرهای مختلف، مدارس و دانشگاه‌ها می‌پردازد.

شیروی بیان داشت: ویژه برنامه «مستند پیشرفت» در ۵ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای در ایام دهه‌فجر از دیگر تولیدات سیمای مرکز لرستان است که به انعکاس دستاوردها و خدمات نظام در استان در بخش‌های صنعت شامل نیروگاه‌ها، پتروشیمی و ..، کشاورزی شامل مجتمع کشت وصنعت، گلخانه‌ها و ..، داروسازی، مشارکت اجتماعی و سیاسی بانوان بعد از انقلاب و.. می‌پردازد.

وی، ویژه برنامه «ناگفته های انقلاب» را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای پخش در دهه مبارک فجر عنوان و تصریح کرد: «ناگفته‌های انقلاب» به تعداد ۱۰ برنامه ۲۰ دقیقه‌ای به بیان وقایع و رویدادهای تاریخی انقلاب در استان از زبان کارشناسان می‌پردازد.

مدیرکل صداوسیمای لرستان، پخش برنامه «حونه امید» در ۳ برنامه به صورت ویژه با موضوع حضور زنان و نقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی، تولید و پخش تعداد ۵ برنامه ۲۰ دقیقه‌ای «ره آورد» با حضور افراد تاثیرگذار در پیروزی انقلاب و همچنین هنرمندان انقلابی، پخش مستندهای فرزانگان انقلابی لرستان در ایام الله دهه فجر از قبیل شهید رحیمی و ... ، تصاویر آرشیوی راهپیمایی مردم مختلف استان در ایام پیروزی انقلاب به عنوان سوغات آرشیو و جشنواره فیلم‌های سینمایی دهه فجر را از دیگر پیش‌بینی‌های پخش سیمای لرستان در ایام دهه فجر عنوان کرد.

شیروی بیان داشت: همچنین در این دهه  پخش مستمر زیرنویس‌های مناسبتی، راه‌اندازی پویش‌های انقلاب با موضوع ایران قوی و دریافت تولیدات مردمی و پخش آن‌ها و نشان دادن جشن‌های انقلاب اسلامی با حضور انبوه دانش‌آموزان توام با شور، هیجان و نشاط در قالب اجرای مسابقه با موضوعات مختلف فرهنگی، ورزشی با همکاری آموزش و پروش در مدارس را خواهیم داشت.

 وی ادامه داد: ترسیم آینده درخشان جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف با تولید برنامه‌های کوتاه و امیدآفرینی با نشان دادن پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف در عرصه ملی و بین‌المللی با تولید ویژه برنامه‌های کوتاه از دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های در نظرگرفته شده در بخش سیما هستند.

مدیرکل صداوسیما لرستان با اشاره به تولید و پخش قریب به ۳۵۰۰ دقیقه برنامه رادیویی، گفت: رادیو لرستان نیز برنامه‌‌های ویژه‌ای برای مخاطبان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر، در نظر گرفته است.

شیروی، تولید و پخش ویژه برنامه «ایام الله دهه فجر» به تعداد ۱۰ برنامه ۴۵ دقیقه‌ای به صورت زنده با اعزام گزارشگران به مناطق روستایی و دوردست استان را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد.

وی اظهار کرد: ویژه برنامه روز ۲۲ بهمن به مدت ۱۸۰ دقیقه با همکاران خبرنگاران سراسر استان برای پوشش جشن‌های مردمی در نقاط و شهرهای مختلف استان، تولید و پخش برنامه «مسابقه پیامکی بهار ۴۴» به تعداد ۱۰ برنامه ۳۰ دقیقه‌ای، ویژه برنامه «مردم و مسئولین» به تعداد ۳ برنامه ۴۵ دقیقه‌ای به صورت زنده با دعوت از مسولان استان جهت بیان دستاوردها و پاسخگویی به سوالات و مطالبات مردم از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای بخش رادیویی هستند.

مدیرکل صداوسیما لرستان با بیان اینکه برنامه «خاکریز» به صورت مجله‌ای به تعداد برنامه ۱۰ برنامه ۲۰ دقیقه‌ای به صورت زنده از رادیو استان پخش خواهد شد، افزود: این برنامه با موضوع جشن‌های پیروزی انقلاب در ایام دفاع مقدس خواهد بود.

وی، «خاطرات انقلاب» را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده رادیو لرستان برای پخش در دهه مبارک فجر برشمرد و گفت: «خاطرات انقلاب» برنامه‌ای گفتگو محور به تعداد ۱۰ برنامه ۲۰ دقیقه‌ای با موضوع پخش خاطرات مردمی از ایام انقلاب است.

شیروی ادامه داد: مستند «از پهلوی تا پایان» یک برنامه ۳۰ دقیقه‌ای به بیان وقایع و رویدادهای تاریخی انقلاب در زمان پهلوی از زبان کارشناسان می‌پردازد.

مدیرکل صداوسیما لرستان گفت: در ایام دهه فجر وکس پاپ و آنونس‌های ویژه را با موضوع بصیرت افزایی و آگاهی و ولایت مداری مردم با آیتم‌های مختلف همانند گفت‌وگوی کارشناسی، گزارش‌های مردمی، تصنیف و موسیقی، بسته‌های صوتی، برگزیده سخنان رهبر معظم انقلاب، پیامک و تلفن تولید و پخش خواهد شد.

وی در خصوص پخش برنامه‌های تامینی مناسبتی در یام دهه مبارکه فجر نیز افزود: در بخش معاونت خبر؛ پوشش خبری جشن‌های مردمی در شهرهای مختلف استان و حضور مسئولان اجرایی استان در برنامه «گفتگوی ویژه خبری »، در بخش معاونت فضای مجازی؛ اجرای پویش خاطره گویی و ارسال تصاویر شهدا و مبارزان انقلاب، در بخش اینفوگرافیک؛ عملکرد و پیشرفت نظام در زمینه‌های مختلف علمی، صنعتی، نظامی و...، تقطیع آثار آرشیوی و باز تولید با موضوعات متنوع در زمینه‌های مختلف پیشرفت نظام و انقلاب، در بخش پادکست گرافیک انقلاب با موضوع سخنرانی حضرت امام (ره) ، مقام معظم رهبری تولید و انتشار عکس نوشته ارسال تصاویر راهپیمایی از تمام نقاط استان راخواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 999056