bidel
11 بهمن 1401 - 13:15

۵۸۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان بوشهری اختصاص یافت

بوشهر- مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان بوشهری اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا میری صبح سه‌شنبه در نشست ساماندهی اشتغال مددجویان اظهار داشت: تلاش گسترده‌ای در راستای ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان در استان بوشهر صورت گرفته و شاهد اجرای طرح‌های مهمی هستیم.

وی از طراحی آموزش برای سه هزار و ۴۷۲ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۹۵ درصد این افراد به میزان سه هزار و ۳۹۳ نفر آموزش دیده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به ارزیابی صورت گرفته کمیته امداد استان بوشهر در ۱۰ ماه امسال در عرصه طرح‌های اشتغال‌زایی استان برتر معرفی شده است.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های خوداشتغالی، برنامه محوری کمیته امداد و توجه به مشاغل خانگی و طرح‌های تولیدی از اهداف این نهاد است که در این راستا امسال در برنامه راهبری شغلی چهار هزار و ۹۳۰ نفر قرار گرفته و تاکنون چهار هزار و ۲۳۶ نفر محقق شده است.

میری ادامه داد: در راستای هدایت شغلی مددجویان به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد در ۱۰ ماه امسال ۴ هزار و ۷۲۶ نفر هدایت شغلی شده‌اند.

وی به طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد پرداخت و با بیان اینکه در سال جاری از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه ۵۸۰ میلیارد تومان به طرح‌های اشتغال‌زایی این نهاد اختصاص یافت خاطر نشان کرد: تاکنون ۴۸۱ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه برای اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان پرداخت شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1009718