bidel
13 بهمن 1401 - 17:33

افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۵ طرح آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان اصفهان

صبح امروز همزمان با افتتاح ۱۱۰۰ مدرسه و پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور، ۲۵ طرح آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان اصفهان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و هماهنگ با افتتاح ۱۱۰۰ مدرسه و پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور، ۲۵ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در سطح استان اصفهان مورد افتتاح قرار گرفت.

محمدرضا ابراهیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم اظهار کرد: انقلاب ما به فرموده امام خمینی (ره)، معجزه قرن بود؛ انقلابی که به واسطه ایجاد آن عزت و شکوه ویژه‌ای به دین اسلام و مذهب شیعه بخشیده شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به لطف خدا و به رهبری مردی از مردان خدا و به همت و وحدت و حضور شکوهمند مردم در صحنه و خون بسیاری از شهیدان عزیز ما رقم خورد.

ابراهیمی تصریح کرد: اسلام زمانی به اوج خود رسید که نقطه مقابل آن کفر، نفاق، ظلم، ستم و استبداد بود؛ اکنون هم اردوگاه شیطان ساکت نمانده و نخواهد ماند و هزاران میلیارد دلار هزینه می‌کند تا انقلاب را از مسیر خود منحرف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: اکنون ما باید در آموزش و پرورش و نهادهای دیگر مفاهیم انقلاب اسلامی را به دانش‌آموزان انتقال دهیم و یکی از مهمترین لوازم در انتقال این مفاهیم، مدارس هستند.

وی تاکید کرد: وقتی که محل و مدرسه‌ای در شأن دانش‌آموز باشد، علم و تربیت بهتری صورت خواهد گرفت و این علم و تربیت می‌تواند در مسیر تعالیم پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) باشد.

مدارس شهید لندی و شهید چمران ناحیه ۳ اصفهان، مدرسه ابوریحان ناحیه ۶ اصفهان، مدارس امام صادق، علی‌آباد، دزج و دولت‌آباد در دهاقان، مدرسه شهید اسدی در مهردشت، پژوهش‌سرای گلخنی در زواره، مدرسه زنده یاد حاج موسی تمدن در شهر خورزوق برخوار، ۳ مدرسه در خوروبیابانک، ۴ مدرسه در سمیرم، خوابگاه رحمت تیران و کرون و سالن ورزشی اردوگاه شهید باهنر نایین از جمله پروژه‌هایی بود که امروز افتتاح شد.

همچنین کلنگ احداث یک مدرسه در تیران و کرون، ۲ مدرسه در فلاورجان و ۳ مدرسه در برخوار زده شد تا فرآیند ساخت آن‌ها همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز شود.

پایان پیام/ ۶۳۱۳۲/آ/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015372