bidel
16 بهمن 1401 - 13:36

ایجاد بیش از ۱۴ هزار فرصت شغلی در خوزستان

اهواز- معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: با افتتاح طرح‌های مختلف در خوزستان در دهه فجر سال جاری، ۱۴ هزار و ۴۵۴ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف در این استان ایجاد می‌شود.

محمد خانچی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: با افتتاح طرح‌های مختلف در خوزستان در دهه فجر سال جاری، ۱۴ هزار و ۴۵۴ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف در این استان ایجاد می‌شود که این رقم در مقایسه با اشتغالزایی ایجاد شده حاصل از طرح‌های دهه فجر سال گذشته ۱۵.۹ درصد افزایش دارد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان افزود: تعداد پروژه‌های در حال افتتاح در دهه فجر امسال در خوزستان نسبت به سال گذشته ۱۲.۶ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: پروژه‌هایی که در دهه فجر امسال در حال افتتاح هستند در بخش‌های صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل، مسکن، عمران شهری و روستایی، کشاورزی، بهداشت و درمان، آب و فاضلاب، آموزش، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، منابع آب و تربیت بدنی هستند.

خانچی در ادامه تعداد طرح‌های دهه فجر امسال استان خوزستان را یک هزار و ۳۴۶ طرح عنوان کرد و افزود: این تعداد طرح نسبت به رقم پیش بینی شده قبلی (یک هزار و ۱۵۰ طرح) تعداد ۱۹۶ طرح افزایش یافته است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان تصریح کرد: برای این پروژه‌ها نیز ۲۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه یا پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: تعداد طرح‌ها و پروژه‌های دهه فجر امسال در استان خوزستان در بخش روستایی ۷۱۱ طرح و در بخش شهری ۶۳۵ پروژه است

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019982