bidel
23 آذر 1401 - 14:26

شبکه‌های تصرف اراضی ملی شناسایی شود/ لزوم برخورد بازدارنده

بوشهر- استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم برخورد بازدارنده با زمین‌خواری گفت: انتظار می‌رود شبکه‌های تصرف اراضی ملی و دولتی شناسایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده ظهر چهارشنبه در نشست منطقه‌ای حدنگاری در بوشهر اظهار داشت: نباید اعتماد عمومی به بهای سودجویی افرادی محدود در تصرف منابع ملی خدشه‌دار شود.

وی با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با متخلفان در عرصه زمین‌خواری تصریح کرد: با اقدامات مناسب و برخورد قاطع زمینه افزایش اعتماد عمومی به این گونه برنامه‌ها فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر سنددار شدن اراضی و منابع طبیعی و دولتی، افزود: مقابله عملی با زمین‌خواری نباید مقطعی باشد، بلکه برخورد قاطع با کوه‌خواری، زمین‌خواری و ساحل‌خواری باید تداوم داشته باشد و تعامل همه دستگاه‌ها در این عرصه ضروری است.

وی شناسایی شبکه‌های تصرف اراضی ملی و دولتی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: باید در این عرصه ضمن اقدام بازدارنده، باید سازوکار فراهم شود تا هر گونه اقدام از سوء‌استفاده کنندگان در تصرف اراضی ملی و دولتی گرفته شود.

محمدی زاده با اشاره به واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی و خارج از آنها بیان کرد: در این راستا عده‌ای محدود پس از دریافت زمین برای سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی، که قصدشان اجرا طرح نیست، با ایجاد شرایط مناسب و افزایش قیمت زمین، اقدام به فروش آن می‌کنند که باید اقدامات بازدارنده در این عرصه فراهم تا از سودجویی غیرقانونی این افراد جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: ساز و کارهای دستگاه‌ها به گونه‌ای نیست که از سوء‌استفاده تصرف غیرقانونی زمین در شهرک‌های صنعتی و خارج از آن برای این قبیل افراد بازدارنده باشد.

استاندار بوشهر ادامه داد: این در حالی است که روند قضائی این گونه پرونده‌ها طولانی است و این مدلی دیگر از زمین‌خواری و سودجویی در حوزه اراضی ملی است که باید ساز و کارهای دستگاه‌ها در این عرصه قوی و بازدارنده باشد تا از اراضی ملی حفاظت و صیانت شود.

محمدی‌زاده ادامه داد: سند دار شدن اراضی ملی و دولتی، مقابله با زمین‌خواری، برخورد قاطع با عوامل و دست‌اندرکاران تصرف اراضی ملی یک ضرورت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 910463